To był wyjątkowy dzień w naszej historii! Obchodziliśmy srebrny jubileusz naszej działalności!
Nasze 25 – lecie zaczęliśmy od udziału w mszy świętej koncelebrowanej przez naszego Założyciela – ks. Czesława Szewczyka, księdza katechetę – Wojciecha Wątrobę oraz jednego z naszych największych fanów – ks. Józefa Pyrka z Jankowej.
O muzyczną oprawę zadbaliśmy osobiście wraz ze wsparciem Pani Urszuli Rojek. Członkowie orkiestry odpowiedzialni byli także za Liturgię Słowa.
Następnie po zakończeniu mszy uroczyście poprowadziliśmy w korowodzie uczestników naszego święta do hali sportowej Szkoły Podstawowej w Siedliskach gdzie odbywała się II część obchodów. Podczas przemarszu buławę z dumą dzierżył tamburmajor – Robert Motyka.

Część koncertową rozpoczął Prezes – Mieczysław Podobiński witając zaproszonych gości oraz przyjaciół i sympatyków naszej orkiestry. Koncert składał się z przeglądu naszego dorobku i repertuaru. Zaprezentowaliśmy utwory od klasyki z towarzyszeniem solistki Opery Wiedeńskiej – Urszuli Rojek do biesiadnych wykonywanych wspólnie z naszymi solistami – Sylwią Marszał i Zbigniewem Wojną.
Jubileusz był okazją do podziękowań i podsumowań dotychczasowej działalności Orkiestry. Specjalne wyróżnienia w postaci Złotej Nutki i podziękowania od orkiestry otrzymali: założyciel – ks. Czesław Szewczyk oraz Dyrygent mgr Jan Zygmunt. Złota Nutka powędrowała także do Burmistrza Gminy Bobowa – Wacława Ligęzy, natomiast srebrne nutki otrzymali: Przewodniczący Rady Miasta Bobowa – Stanisław Siedlarz, Dyrektor CKiPGB – Bogdan Krok oraz Dyrektor Szkoływ Siedliskach – Wiesław Job.
W szeregach naszej orkiestry jest „Siedmiu Wspaniałych” , którzy są jej członkami od samego początku do chwili obecnej i oni także zostali wyróżnieni Srebrną Nutką. Do tego elitarnego grona należą:
– Janusz Kotowicz
– Bogdan Kopacz
– Robert Motyka
– Mieczysław Podobiński
– Jan Sowa
– Krzysztof Sowa
– Marek Szczerba
Okolicznościowe jubileuszowe statuetki otrzymali wszyscy członkowie Orkiestry. Ponadto podczas tego spotkania została nam przekazana miła informacja – Orkiestra otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki Bogdana Zdrojewskiego w wysokości 15 000 zł za osiągnięcia na polu muzycznym i krzewienie kultury małych ojczyzn za co serdecznie dziękujemy!