Miło nam poinformować, iż Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach otrzymała dofinansowanie w wysokości 35 000,00 zł na realizację zadania pn. „Rozwój Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach” w ramach programu Infrastruktura Kultury 2021 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Całkowita wartość zadania wynosi 60 025,00 zł. Warto zaznaczyć, że do Programu zgłoszonych zostało prawie 800 projektów, a dofinansowanie otrzymało jedynie 142 zadania.

Członkowie Orkiestry wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Siedliskach przygotowali projekt, dzięki któremu możliwe będzie wyposażenie Orkiestry w instrumenty i akcesoria muzyczne (m. in. trąbki, saksofony, pulpity koncertowe z oświetleniem) oraz zakup nagłośnienia, a także sprzętu komputerowego i multimedialnego (laptop, urządzenie wielofunkcyjne 3w1, licencja programu do edycji nut, tablet).

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”