Tradycyjnie początkiem roku (6 stycznia 2023 r.) zaprosiliśmy na organizowany przez naszą Orkiestrę Koncert Noworoczny. Koncert był okazją do wspólnego wykonania kolęd oraz do wysłuchania nowego repertuaru orkiestry w gościnnych progach miejscowej szkoły. Tym razem obchodziliśmy małe święto, ponieważ było to nasze jubileuszowe spotkanie kolędowo-noworoczne. Już od 20 lat kultywujemy tradycje takich spotkań. Skład orkiestry od tego czasu mocno się zmienił, repertuar również uległ zmianie ale nie zmieniła się idea – spotkanie naszej małej, lokalnej społeczności, która ma okazje wspólnie pokolędować i spędzić czas w rodzinnym gronie.

Widownię wypełnili licznie przybyli mieszkańcy, w tym przedstawiciele parlamentu – Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP oraz lokalnego samorządu Jerzy Nalepka vice starosta powiatu gorlickiego, Wacław Ligęza Burmistrz Gminy Bobowa, Zdzisława Iwaniec Sekretarz Gminy Bobowa, Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej, Maria Zarzycka i Ewa Truchan Radne Gminy Bobowa. Wśród zaproszonych gości obecni byli także: ks. Janusz Psonak proboszcz parafii w Siedliskach, Józef Kantor Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Józef Magiera prezes OSP w Siedliskach, Wiesław Job Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach, Zdzisław Górka Sołtys wsi Siedliska.

Zebrana publiczność mogła usłyszeć kolędy i utwory świąteczne m. in. Tryumfy Króla Niebieskiego, Mizerna Cicha, Nie było miejsca, Dzień jeden w roku czy też wiązankę składającą się z Let is snow, Rocking around the Christmas Tree, Santa Claus is coming town. Oprócz kolęd premierowo zostały wykonane różnogatunkowe utwory rozrywkowe: latynowsko-rockowy Pod pomarańczowym księżycem, pasodoble Don Pedro, motyw z filmu The James Bond, Morricones Melody temat z filmu Obój Gabriela czy też Sofia z repertuaru Alvaro Solera.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście: Barbara Bartuś, Wacław Ligęza, Jerzy Nalepka oraz Małgorzata Molendowicz. Z ich ust popłyneły gratulacje dla członków orkiestry oraz kapelmistrza Roberta Motyki, a także życzenia noworoczne dla wszystkich osób obecnych na sali.

Koncert Noworoczny nie mógł się zakończyć inaczej jak wspólnie wykonanym wraz z widownią w Marszem Radetzkiego oraz kolędą Bóg się rodzi. O pozytywnym odbiorze naszego koncertu świadczy wykonanie bisu w postaci utworu Sofia.

Koncert poprowadziły Elżbieta Fryczek i Izabela Motyka.
Solistami byli Klaudia Zarzycka oraz Piotr Mazur. Solo na trąbce wykonał Bogdan Kopacz.
Scenariusz koncertu przygotował p. Robert Motyka.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak liczną obecność podczas naszego koncertu oraz za okazane wsparcie naszej dalszej działalności!

Video oraz fotorelacja poniżej – zapraszamy do słuchania i oglądania 🙂

Koncert organizowany był w ramach realizowanego przez członków orkiestry projektu z Europejskiego Korpusu Solidarności przy wsparciu Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”


fot. S. Kozień / bobowa24.pl – Serdecznie dziękujemy za wykonanie zdjęć i udostępnienie do publikacji!