7 stycznia o godzinie 15:00 wystąpiliśmy przed licznie zgromadzoną publicznością w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach. Był to już 21. Koncert Kolędowo-Noworoczny w naszym wykonaniu.

Widownię wypełnili licznie przybyli mieszkańcy Siedlisk i okolic, w tym przedstawiciele lokalnego samorządu: Wacław Ligęza – Burmistrz Gminy Bobowa, Zdzisława Iwaniec – Sekretarz Gminy Bobowa, radni gminy Bobowa w tym Maria Zarzycka i Ewa Truchan, Jerzy Nalepka – członek zarządu powiatu gorlickiego, Krzysztof Flądro – radny powiatu gorlickiego. Wśród zaproszonych gości obecni byli także: ks. Janusz Psonak proboszcz parafii w Siedliskach, Józef Kantor Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Józef Magiera prezes OSP w Siedliskach, Janusz Kotowicz prezes OSP Biesna, Wiesław Job Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach, Zdzisław Górka Sołtys wsi Siedliska.

Z każdym rokiem staramy się wykonać krok do przodu i rozwijać się jako zespół. Cały czas pracujemy nad nowym repertuarem aby czymś zaskoczyć naszą publiczność. Podczas koncertu zebrani usłyszeli 7 całkowicie premierowo wykonanych utworów (To już pora na Wigilie kolędę w góralskim klimacie, do której muzykę w oryginale skomponował Zbigniew Praisner, Uciekali, uciekali – kolędę z musicalu METRO, Polka Party – amerykańską polkę z humorystycznym motywem, Bohemian Rhapsody – światowy hit z repertuaru QUEEN w aranżacji na orkiestrę dętą, ludową pastorałkę Nie w Betlejem, pochodzący z Filadelfii marsz Captain Shepherd’s Quick Step, znane z filmowych ekranów tango Por Una Cabeza) oraz mający już prapremierę utwór Shrek Medley. Aranżacje czterech ostatnich z wymienionych utworów były w wykonaniu utalentowanego członka zespołu – Adriana Górskiego!

Koncert poprowadziły Elżbieta Fryczek i Izabela Motyka. Swoim śpiewem koncert wzbogacili soliści – Klaudia Zarzycka, Joanna Fryczek oraz Piotr Mazur. Gościnnie wystąpił z nami perkusista – Rafał Belczyk. Orkiestra wystąpiła pod batutą niezastąpionego MAESTRO – Roberta Motyki, który również był autorem scenariusza koncertu.

Nietypowa, leśna sceneria, pośród której wystąpiliśmy była możliwa dzięki przekazanym choinkom przez Danutę i Janusza Kotowicz. Dziękujemy także Dyrektorowi Szkoły – p. Wiesławowi Jobowi za gościnność i możliwość zorganizowania koncertu na hali sportowej.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak liczną obecność podczas naszego koncertu oraz za okazane wsparcie naszej dalszej działalności!

Video oraz fotorelacja poniżej – zapraszamy do słuchania i oglądania 🙂

fot. Jacek Kieroński / Bobowa24.pl – Serdecznie dziękujemy za wykonanie zdjęć i udostępnienie do publikacji!