W minioną niedzielę (2 stycznia) zagraliśmy Koncert Kolędowy w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach. Było to możliwe dzięki gościnności proboszcza naszej parafii – ks. Janusza Psonaka za co serdecznie dziękujemy! Cieszymy się, że po rocznej przerwie mogliśmy zaprosić na tradycyjne już spotkanie kolędowe z naszą orkiestrą.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecni byli zaproszeni goście – p. Wacław Ligęza Burmistrz Gminy Bobowa, 
p. Zdzisława Iwaniec Sekretarz Gminy Bobowa, p. Józef Kantor – Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa,
a także radni, sołtysi okolicznych miejscowości oraz przedstawiciele OSP w Siedliskach dyrektorzy szkół.

Scenariusz przygotował p. Robert Motyka, a koncert poprowadziły Elżbieta Fryczek i Izabela Motyka. Podczas występu zaprezentowaliśmy tradycyjne kolędy i pastorałki, a także kilka nowości m.in Dzień jeden w roku Seweryna Krajewskiego czy kolędę Mizerna Cicha w oryginalnej aranżacji. Zagraliśmy również wiązankę świątecznych utworów „Christmas Song” składającą się z: Let is snow, Rocking around the Christmas Tree, Winter Wonderland, Santa Claus is coming town. Nie mogło się obyć bez Marsza Radeckiego, którym już od lat kończymy nasze noworoczne koncerty wykonując go wspólnie z publicznością.

Koncert był też okazją do podsumowania działań orkiestry w okresie pandemii gdy nie mieliśmy możliwości występować przed słuchaczami. Dodatkowo mogliśmy zaprezentować nowe instrumenty i pulpity koncertowe z oświetleniem, dzięki którym orkiestra prezentuje się bardziej profesjonalnie. Koncert wzbogaciły nowo zakupione instrumenty perkusyjne – tzw. przeszkadzajki. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zaprezentować pozostały pozyskany sprzęt podczas kolejnego występu.

Dziękujemy publiczności za czynny udział w naszym koncercie poprzez wspólne kolędowanie oraz okazane wsparcie naszej działalności! Bardzo cieszymy się, że po długiej przerwie mogliśmy zaprezentować się w wersji koncertowej przed naszymi wiernymi słuchaczami! 😊 Dziękujemy lokalnym mediom za obecność i udokumentowanie naszego koncertu!

Poniżej fotorelacja wykonana przez p. Sylwestra Motykę – za co bardzo serdecznie dziękujemy!