Tradycyjnie na początku roku w gościnnych progach hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Reca w Siedliskach zagraliśmy Koncert Kolędowo-Noworoczny. Tym razem odbył się on w niedzielę 20 stycznia.

Uroczystego rozpoczęcia koncertu dokonał prezes Orkiestry – Piotr Semla. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć przygotowane przez nas najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki, a także inne utwory ściśle związane z tym wyjątkowym okresem świątecznym. Koncert swoim śpiewem wzbogacił Jakub Kotowicz – śpiewak operowy, będący członkiem naszej orkiestry.

Oprócz utworów świątecznych w drugiej części koncertu zaprezentowaliśmy kilka utworów z najnowszego repertuaru, który ćwiczyliśmy w ostatnim roku. Wykonaliśmy m.in.: „Love Story”, „Singin’ in the Rain”, „Tance Węgierskie”, „Quando Quando”, „Longstreet Dixie”. Jak na Koncert Noworoczny przystało wzorem najsłynniejszego takiego koncertu z Wiednia na koniec wspólnie z publicznością wykonaliśmy Marsz Radetzkiego.

Na kolędowaniu nie zabrakło również przedstawicieli lokalnej władzy i gości w osobach: Posła na Sejm RP Barbary Bartuś, burmistrz Bobowej, radnych, sołtysów, dyrektora Szkoły Podstawowej w Siedliskach oraz księży z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!