30 maja 2010 na Wadowickim Rynku odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 90 rocznicy urodzin Karola Wojtyły koncelebrowana przez bp Tadeusza Pieronka. Podczas Mszy Świętej i koncertu orkiestr strażackich: „Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie” zagrało ponad 40 orkiestr strażackich i zaśpiewały dwa połączone chóry oraz dwoje solistów; Natalia Zabrzeska – sopran i Mieczysław Błaszczyk – tenor.

Dojeżdżając do Choczni gdzie odbyła się próba połączonych orkiestr i chórów nie spodziewaliśmy się, że za kilka godzin zmoczy nas deszcz. Świeciło wtedy słońce i zapowiadało się na piękny dzień. Po kilku godzinach próby wraz z innymi muzykami wyruszyliśmy autobusami do Wadowic. Przed Mszą Świętą i koncertem odbyła się prezentacja przybyłych orkiestr strażackich. Z czterech stron rynku można było zaobserwować maszerujące i grające różne utwory orkiestry.

Około godziny 1600 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Wbrew oczekiwaniom kardynał Stanisław Dziwisz do Wadowic nie dojechał i wysłał w zastępstwie bp Tadeusza Pieronka.

Mimo złych warunków atmosferycznych koncert pod batutą płk Stanisława Strączka wyszedł bardzo dobrze. Można było usłyszeć takie utwory jak „Ave Verum” Mozarta, „Laudate Dominum” Charlesa Gounoda czy ukochaną przez Ojca Świętego Jana Pawła II „Barkę” lub „ Moje Miasto Wadowice”. W związku z obecnym rokiem chopinowskim zagraliśmy utwór Fryderyka Chopina „Romanze – Serdeczny Kraj”

To spotkanie w historii Wadowic było jedenaste – dla nas pierwsze. Myślę, że to było ogromne doświadczenie jak i sprawdzian umiejętności gry na instrumentach dla naszej orkiestry grając w gronie tysiąca muzyków. Mam nadzieję, że w następnych latach też tam przybędziemy i zagramy w hołdzie naszemu Ojcu Świętemu.