W ostatni wtorek (19 marca) wzięliśmy udział w oficjalnym otwarciu Miejskiego Centrum Kultury w Bobowej. W ramach tego wydarzenia odbywały się obchody 685-lecia lokacji miasta Bobowa oraz 15-lecia odzyskania praw miejskich. Na rozpoczęcie uroczystości w głównej sali nowego budynku wykonaliśmy Hymn Polski. Następnie miała miejsce projekcja filmu o Bobowej i dalsza część oficjalna tj. powitanie zaproszonych gości, przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu oraz wręczanie statuetek i wyróżnień.

Jako pierwsze zostały wręczone nagrody w postaci statuetek Zygmunta Gryfity z Bobowej osobom szczególnie zasłużonym dla Gminy Bobowa. To wyjątkowa nagroda przyznawana przez Burmistrza Bobowej nawiązująca do średniowiecznej historii miasta i jej właściciela Zygmunta Gryfity, który wsławił się udziałem w bitwie pod Grunwaldem i nie tylko. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż jednym z 8 laureatów został nasz kapelmistrz – Robert Motyka. Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni, iż jego ciężka praca na rzecz szeroko rozumianej kultury została dostrzeżona!

Podczas wydarzenia wręczane były także specjalne podziękowania w postaci grawertonów dla podmiotów działających na terenie gminy „za zaangażowanie i pracę, która przyczynia się do rozwoju Miasta i Gminy Bobowa oraz wkład w budowanie lokalnej wspólnoty jej mieszkańców”. Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza Orkiestra również znalazła się w gronie wyróżnionych!

Na scenie oprócz odznaczeń, wyróżnień i przemów nie zabrakło części artystycznej, podczas której wystąpili lokalni artyści. Wśród nich zespół folkowy działający przy Szkole Muzycznej I Stopnia w Bobowej, wraz z członkami Małej Koronki. Następnie swoje umiejętności podczas koncertu zaprezentowali uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej.
Na sam koniec uroczystości ponownie na scenę wyszła nasza orkiestra. Pod dużą presją jako gwiazdy wieczoru i gwóźdź programu podjęliśmy wyzwanie sprawdzenia akustyki. Zabraliśmy zgromadzonych w wielogatunkową podróż muzyczną prezentując nasz bogaty repertuar i możliwości. Podczas koncertu wykonaliśmy zarówno marsze, ballady, walce jak również paso doble czy can-can. Nie zabrakło latynosko-rockowego utworu Pod pomarańczowym księżycem oraz kompozycji utrzymanej w stylu rock-opery jaką jest Bohemian Rhapsody. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Joanna Fryczek oraz Piotr Mazur.

Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że nowa scena w Gminie Bobowa jest godna największych gwiazd 😉

Tutaj w materiale krótki fragment naszego występu: https://www.gorlice.tv/artykul/4412,uroczyscie-otwarto-miejskie-centrum-kultury-w-bobowej

fot. CKiPGB / NaszaBobowa.pl / dts24.pl / własne