W niedzielne popołudnie 23 lipca 2023 r. wzięliśmy udział w Pikniku charytatywnym na rzecz chorej Wiktorii Wróbel zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach. Na scenie ustawionej przy Wiejskim Domu Kultury w Siedliskach od godziny 15:00 odbywały się występy uczniów Szkoły Muzycznej w Bobowej, występy taneczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach oraz grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej. Panie z KGW zadbały o poczęstunek, ciasta, kawę i herbatę, z których dochód przeznaczony był dla chorej Wiktorii.

Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 17:00. Wystąpiliśmy na nim premierowo w naszych nowych czarnych koszulkach polo z haftowanym logo z przodu oraz nazwą orkiestry na plecach. Po wielu latach w mundurach przyszła pora na nieco lżejszą wersję ubioru. Odnieśliśmy wrażenie, że udało się zaskoczyć publiczność naszą nową odsłoną.

Na koncert przygotowaliśmy repertuar muzyki filmowej. Usłyszeć można było utwory zagraniczne jak „Air Force One”, wiązankę popularnych nieco tajemniczych melodii z Harrego Pottera, jak również musicalowy, taneczny „Kan Kan” będący motywem wielu filmów. Nie zabrakło utworów z polskiej kinematografii. „Róża czerwono, biało kwitnie bez” z filmu Jak rozpętałem II wojnę światową, wiązanka „Melodie Filmowe” z kultowych polskich seriali lat siedemdziesiątych – Stawka większa niż życie, Czarne chmury, Polskie drogi oraz Przygody Pana Michała. Zaprosiliśmy też do walca, a mianowicie „Walca Barbary” z filmu Noce i dnie.

W trakcie koncertu wykonaliśmy także premierowo utwór „SHREK Medley”, będący dziełem wybitnie uzdolnionego członka orkiestry – Adriana Górskiego, który skomponował tą aranżację specjalnie dla naszej orkiestry. W wymagającej wiązance usłyszeć można było m.in „Hallelujah”, „I’m Believer”, „Livin’ La Vida Loca”, które nierozłącznie kojarzą się z historią o sympatycznym zielonym ogrze.

Po krótkiej przerwie wywołanej pożarem nieopodal Domu Kultury, który został sprawnie zagaszony przez strażaków z OSP i MDP w Siedliskach i prezentacji sprzętu strażackiego powróciliśmy na scenę. Z racji pikniku zmieniliśmy repertuar i zagraliśmy jeszcze kilka marszów jak również utworów do śpiewania – „Orkiestry Dęte”, „Hej sokoły”, „Orawa, Orawa” czy popularną „Lornetkę” z repertuaru Golec uOrkiestry.

Solistami byli Klaudia Zarzycka oraz Piotr Mazur. Dodatkowo Klaudia wcieliła się w rolę konferansjera prowadząc koncert i przedstawiając publiczności poszczególne utwory.

Orkiestra zagrała pod batutą niezastąpionego Maestro – Roberta Motyki.

Nowe koszulki oraz cały koncert były zwieńczeniem projektu realizowanego przez członków orkiestry w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności przy wsparciu Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”.


Fragment naszego koncertu poniżej, dzięki uprzejmości portalu Bobowa24.pl. Dziękujemy za nagranie i fotorelacje! 🙂

fot. J. Gąsior / Bobowa24.pl