Sobota 26 listopada była dla naszej orkiestry bardzo pracowitym dniem. Od samego rana odbywały się u nas warsztaty muzyczne prowadzone przez wybitnych prowadzących.
Zajęcia dla naszych muzyków z sekcji instrumentów drewnianych, blaszanych i perkusyjnych poprowadzili odpowiednio: Pan Robert Mosior, Pan Sebastian Sołdrzyński oraz Pan Rafał Belczyk.
Przez 8 godzin prowadzący skupiali się zarówno na technice gry jak również korygowali popełniane przez nas błędy i wyjaśniali przyczyny różnych zachowań, które wpływają na grę wykonywanych utworów.
Zajęcia dla sekcji perkusyjnej odbywały się od początku listopada i ich efekty można już było usłyszeć podczas naszych ostatnich koncertów. W sobotę odbyły się ostatnie, dziesiąte zajęcia z cyklu godzinnych spotkań.

Poniżej sylwetki naszych prowadzących:

Robert Mosior – posiada ponad 45-letnie doświadczenie w grze na klarnecie oraz ponad 30-letnie doświadczenie jako nauczyciel. I klarnecista oraz solista Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, absolwent szkół muzycznych I i II stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Warszawie, wybitny i wielokrotnie nagradzany muzyk na polskich oraz międzynarodowych festiwalach i konkursach. M.in laureat pierwszego miejsca w 1989 roku na światowym konkursie Karola Kurpińskiego, najbardziej prestiżowym konkursie instrumentów dętych. Był wówczas jedynym Polakiem w finale tego konkursu. Dał wiele koncertów w Polsce i za granicą zarówno jako solista jak i członek Filharmonii oraz zespołów kameralnych.

Sebastian Sołdrzyński – trębacz, aranżer, kompozytor i wykładowca. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie jest wykładowcą klasy trąbki oraz prowadzącym BIG BAND AM KATOWICE. Sebastian współpracował z takimi artystami jak: Ray Charles, Herbie Hancock, Ron Carter, Gino Vannelli, czy Matt Dusk. Występował w wielu miejscach na świecie od Carnegie Hall w Nowym Jorku po nagrania w Capitol Studios w Hollywood. Lead Trumpet w Royal New Zealand Air Force Band. W latach 1998-2010 zajmował miejsce w składach orkiestr festiwalowych (KFPP w Opolu, Sopot Festiwal, Top Trendy). Lead Trumpet w pierwszych 5 edycjach TAŃCA Z GWIAZDAMI oraz 7 edycjach JAK ONI ŚPIEWAJĄ. W swoim dorobku ma ponad 50 płyt, które nagrywał wspólnie z takimi artystami i zespołami jak: Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Ania Dąbrowska, Edyta Gepert, LADY PANK, PERFECT, DŻEM, PIERSI, BIG-CYC. Obecnie prowadzi autorski projekt Brass Workshop. Więcej informacji mogą państwo znaleźć na: www.sebastiansoldrzynski.pl

Rafał Belczyk – perkusista, instruktor gry na perkusji w Ośrodku Kultury Gminy Gorlice. W swoim dorobku ma występy z zespołami muzycznymi z terenu powiatu gorlickiego m.in. zespół LemJazz, zespół gospel „Teleo”, zespoły w ramach Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach – zespół ZARAZ oraz Studium Wokalne. Występował także z Orkiestrą Dętą OSP Dominikowice.

Wszystkim prowadzącym serdecznie dziękujemy za przybycie i podzielenie się z nami swoją ogromną wiedzą! 🙂 My po przyswojeniu nowych umiejętności gry na instrumentach przeszliśmy do kolejnych tego dnia warsztatów – tym razem z musztry paradnej.

Warsztaty dla sekcji instrumentów drewnianych, blaszanych i perkusyjnych odbyły się w ramach realizowanego przez orkiestrę projektu pn. Rozwój Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach poprzez przeprowadzenie profesjonalnych warsztatów oraz zakup instrumentów z konkursu Małopolskie Orkiestry Dęte 2022.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.