To zdecydowanie był nasz najważniejszy wyjazd – pierwszy raz w swojej historii mieliśmy możliwość wystąpić poza granicami naszego kraju, a dokładniej w słynnym Wiedniu.
W piątek rano 6 stycznia wyruszyliśmy w naszą „trasę koncertową” do stolicy Austrii jednak najpierw po drodze zatrzymaliśmy się w Nowym Sączu gdzie zagraliśmy podczas mszy świętej w kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza.
Późnym popołudniem dotarliśmy do hotelu gdzie po zakwaterowaniu mieliśmy czas dla siebie.


Z racji, że był to wyjazd integracyjno-koncertowy czas w godzinach porannych i południowych mieliśmy przeznaczony na grupowe zwiedzanie najsłynniejszych miejsc Wiednia w tym m. in. Pałac Schönbrunn, Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu (Neue Berg), Pomnik Johanna Straußa syna w parku miejskim (Unsere Garten) czy pomnik Pomnik cesarza Franciszka I. Popołudniami zaplanowane mieliśmy dwa występy. W sobotę zagraliśmy w Kościele Gardekirche natomiast w niedzielę w kościele Mariahilfe. Były to koncerty kolędowo-noworoczne wzbogacone typowo polskim repertuarem z racji, że ich uczestnikami była miejscowa Polonia.

W wyjeździe towarzyszyli nam soliści: Pani Urszula Rojek solistka opery wiedeńskiej, (która bardzo pomogła nam organizacyjnie podczas wyjazdu – za co serdecznie dziękujemy), solistki z Nowego Sącza – Anna Moszycka i Małgorzata Fornagiel oraz jeden z członków naszej Orkiestry – Jakub Kotowicz.